ПОВРЕДЕНИОТ ВЕДНАШ ОДНЕСЕН ВО ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА: Мопед со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во паркирано патничко возило „цитроен“

Сподели го ова:На 22.08.2023 во 22.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Капетан Игор Ѓорески“ во с.Обршани, општина Кривогаштани, И.К.(39) од с.Крушеани, општина Кривогаштани, управувајќи мопед со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во паркирано патничко возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на А.Ш.(45) од с.Обршани.

По несреќата, И.К. бил пренесен во Градската болница Прилеп каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави