Сообраќајот од Велес кон Скопје, во тунелот кај Катланово, е целосно во прекин

Сподели го ова:Како што информира АМСМ -сообраќајот во правец од Велес кон Скопје во тунелот кај Катланово, е целосно во прекин.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.Сподели го ова:

Слични објави