ШТО ЛИ СЕ СЛУЧУВА? Кај „Подкули“ за само еден ден пријавен е втор случај на физички напад!

Сподели го ова:На 10.10.2023 во 23.50 часот во Полициската станица Прилеп, Д.В.(59) од Прилеп пријавил дека околу 13.00 часот во место викано „Подкули“, прилепско, бил физички нападнат од С.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од МВР.

Колку за потсетување, во претходните наши објави објавивме дека вчера и еден друг прилепчанец физички бил нападнат од три лица кај „Подкули“, што значи дека само еден ден – имало два физички напади кај „Подкули“.Сподели го ова:

Слични објави