Се случи немил настан кaj нас. Димо Наредникот во Прилеп – тешко повредено е едно лице! Сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и мотоцикл кој бил без регистарски ознаки

Сподели го ова:На 26.03.2023г во 21.45 часот на крстосница од ул.„Архиепископ Доситеј“ и ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со прилепски ознаки, управувано од Б.Г.(53) од Прилеп и мотоцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од И.Т.(30) од с.Сенокос.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Градска болница Прилеп.

Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави