“ПРИЛЕПСКИ ПРЕВАРАНТ НА ГОДИНАТА”: Прилепчанец е осомничен за „злоупотреба на лични податоци’’ и ,,измама’’

Сподели го ова:СВР Струмица поднесе кривична пријава против Б.К. (41) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци’’ и ,,измама’’.

Пријавениот, лажно претставувајќи се во име на лице од Струмица, преку мобилни апликации довел во заблуда жена од Скопје дека ќе ѝ помогне при купување на три апартмани во Струга, за што во неколку наврати извршила уплата на парични средства во износ од 23.000 евра, но ниту ги добила апартманите, ниту и биле вратени парите – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави