САКАЛ ДА ИЗИГРУВА “ФРАЕР”? Од с.Десово дошол во Прилеп, нападнал прилепчанец па си заминал дома

Сподели го ова:
МВР денес излезе со информација во однос на физичкиот напад на паркинг редарот, кој се случи на 14.09.2023. Еве што велат од МВР:

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Е.Д.(31) од село Десово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 14.09.2023 на паркинг простор во Прилеп, пријавениот одбил да плати за паркинг услуга, по што физички нападнал вработен на паркинг просторот – ИНФОРМИРААТ ОД МВР.Сподели го ова:

Слични објави