Повторно нов случај на агресивно однесување кон полициски службеници од страна на граѓани

Сподели го ова:На 18.11.2023 во 02.10 часот пред угостителски објект во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги привеле А.Т.(26) и Т.Ж.(26), двајцата од Битола, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир и агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Како што информираат од МВР, по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави