И МВР СЕ ПОФАЛИ: Прво им избега од затвор, а сега го фатија бегалецот осуден на 13 години

Сподели го ова:На 21.11.2023 во Скопје од страна на полициски службеници од Тим Потраги, ОКР Центар Бит Пазар и ПС ОН Драчево од слобода е лишен М.Д.(42) од Скопје, кој бил баран со потерница поради бегство од КПУ Затвор Куманово.

Тој бил баран за доиздржување на казна затвор од 9 месеци и 26 дена за сторено кривично дело по чл. 123 ст 1 од КЗ на РСМ, а бил осуден на казна затвор од 13 години и 3 месеци – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави