Опожарен е уште еден автомобил на 47 годишен прилепчанец

Сподели го ова:

Во ОВР Прилеп на 17.12.2023 во 22h пријавено е дека на ул.Кузман Шапкарев во Прилеп, било опожарено возилото на 47 годишниот прилепчанец Д.В.

Станува збор за мотороно возило од марката ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ со битолси регистарски ознаки.

За среќа повредени нема, а пожарот бил изгаснат од страна на ТППЕ Прилеп.

Од страна на надлежните, се преземаат мерки за расчистување на случајот.Сподели го ова:

Слични објави