Од с.Обршани дошол во Прилеп, ама полицијата веднаш го уапсила – еве зошто!

Сподели го ова:На 06.10.2023 во 17.30 часот во близина на угостителски објект во Прилеп од полициски службеници е лишен од слобода П.Ѓ.(29) од с.Обршани,прилепско, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од МВР.

ФОТО: ИЛУСТРАЦИЈА – МАРИХУАНАСподели го ова:

Слични објави