Од денеска повторно нови повисоки цени на нафтените деривати

Сподели го ова:gas station fuel pump

Нафтените деривати од ноќеска на полноќ поскапеа во просек за 1,67 отсто, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Нафтените деривати од ноќеска на полноќ поскапеа во просек за 1,67. Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 според РКЕ не се менуваат и ќе останат 93 и 95 денари, додека малопродажната цена на Еуродизел (Д-Е V) се зголемува за три денари и ќе изнесува 97 денари. Исто така, малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за 2,5 денари и цената за истото ќе изнесува 92,50 денари, а на мазутот се зголемува за 1,404 денари и ќе изнесува 60,569 денари/кг.Сподели го ова:

Слични објави