|

НЕДОСТАСУВАШ: Точно 16 години од последниот концерт на Тоше

Сподели го ова:


Пред точно 16 години на денешен ден (5-ти октомври 2007 година) на градскиот стадион во Скопје Тоше Проески го одржа својот последен концерт. Во негова чест денеска на Платото пред Спомен куќата на Тоше, ќе пееме во негова чест. На концертот ќе бидат неговите пријатели, музичари, пеачи, фанови, почитувачи и сограѓани, кои преку песните на Тоше ќе се потсетат на неговите безвремени хитови.

Со овој концерт, ќе бидат означени цели 16 тажни и тешки години од последниот одржан концерт во Скопје без нашиот Тоше – најпознат пејач на сите времиња!!!Сподели го ова:

Слични објави