Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола

Сподели го ова:Во текот на вчерашниот ден (02.03.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на нашата земја за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 201 возач. Од нив осум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 96 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 105 надвор од населено место.

 137 сообраќајни прекршоци во Скопје, 41 брзо возење

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. Сподели го ова:

Слични објави