Малолетник нападна полициски службеник

Сподели го ова:На 24 февруари 2024 година полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Крива Паланка лишиле од слобода 16-годишник затоа што на улицата “Македонска” во Крива Паланка физички нападнал полициски службеници при извршување на службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок – информира Ивана Младеновска портпарол на СВР Куманово,Сподели го ова:

Слични објави