Кривична пријава за негувателката од детска градинка која на децата им давала да користат електронска цигара

Сподели го ова:Отсекoт за економски криминал при СВР Велес поднесе кривична пријава против 38 годишната В.И. од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење“ казниво по член 353 од Кривичниот законик.Сподели го ова:

Слични објави