ДЕНЕСКА ДО 25 СТЕПЕНИ: Искористете го денешното сончево убаво време

Сподели го ова:Времето денес ќе биде сончево проследено со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 6 до 13 степени, додека пак дневната се очекува да го достигне 25-тиот степен.Сподели го ова:

Слични објави