КОНЕЧНО И ВО ШТИП: “Солза и смеа” на 15-ти ноември во големата сала во НУЦК “Ацо Шопов” со ново премиерно шоу – Ќе има смеење до солзи!!!

Сподели го ова:Овој месец популарните тв ликови од “Солза и смеа” доаѓаат во Штип, каде за прв пат во овој град ПРЕМИЕРНО ќе го изведат нивното најново “КОМИЧНО ШОУ” кое со сигурност ќе Ве насмее до солзи!!! Нашата информативна екипа постојано ги следи нивните настапи во градовите низ Македонија, па можеме со сигурност да кажеме дека каде и да се појават постои огромен интерес за овие популарни ликови. Благодарение на ова најново комично шоу, последниов месец ги преполнија салите во градовите ширум нашата земја.

Ова најново комично шоу на “Солза и Смеа”, ќе се одржи во среда на 15.11.2023 година во НУЦК Ацо Шопов – Штип, а почетокот на овој спектакл започнува во 20h.

Резервација на карти 24/7 на телефон 078/ 66-77-97. Карти само за најбрзите!!!

Почеток 20h Билет: 200 денариСподели го ова:

Слични објави