Изминатото деноноќие во Прилеп наврнаа 35 литри на метар квадратен

Сподели го ова:Изминатото деноноќие во Прилеп наврнаа 35 литри на метар квадратен. Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во Битола 43 литри на метар квадратен, во Крушево 38, Прилеп 35 , Гевгелија 33 и во Охрид 26 литри на метар квадратен.

Утрово, пообилни врнежи од дожд има во јужните и централните делови од нашата земја.Сподели го ова:

Слични објави