ИЗМИНАТАТА ВЕЧЕР, ПРИЛЕПЧАНИ РЕКОРДЕРИ ВО ПИЕЊЕ НА АЛКОХОЛ

Сподели го ова:Во текот на изминатата вечер (01/02.04.2023), во периодот од 22.00 до 04.00 часот, на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 53 возачи. Од нив, 16 на територија на Битола, 31 во Прилеп, 4 во Ресен и 2 Македонски Брод. За време на контролата биле санкционирани и 97 други видови прекршоци.
Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила. Сподели го ова:

Слични објави