|

Искусниот Филип Велески заедно со “РК Прилеп” ќе го пречека “РК Бутел” на домашен терен

Сподели го ова:РК Прилеп, новата сезона во ракометната Супер лига ја започнува утре, и тоа со дуел против РК Бутел, со почеток од 19h во СОУ “Ристе Ристески-Ричко. Ако се оди според одличниот план на капитенот Велески, тогаш не им бега победа на РК Прилеп.

Утре, во 19 часот сите на ракомет! Наше е само да ги подриме ракометарите на РК Прилеп предводени од Филип Велески кој со неговата спортска тактика и умешност, ќе ги поведе ракометарите кон нова победа!

РК ПРИЛЕП – РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

📍10.09.2023 (недела)

🕖 19:00Сподели го ова:

Слични објави