ГО ПРЕГАЗИЛ, ПА ВЕДНАШ ПОБЕГНАЛ: 53 годишен прилепчанец итно пренесен во прилепската болница откако бил прегазен од страна на моторно возило

Сподели го ова:

На 21.08.2023 во 00.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. „Борка Талески“ во Прилеп, патничко моторно возило со непознати регистарски ознаки удрило во З.С.(53) од Прилеп и го напуштило местото.

По несреќата пешакот З.С. бил пренесен во Градската болница „Борка Талески“ Прилеп каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОВР-Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави