ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Дрвокрадец наместо да застане, директно удрил со возилото во шумскиот полицаец

Сподели го ова:Врз основа на информациите од ОВР – Прилеп, во текот на вчерашниот ден 04.01.2023 во ОВР Прилеп, Р.М.(40) од Прилеп вработен во прилепската шумската полициja, пpиjaвил дека додека бил на служба со колегите во атарот на с.Царевиќ, затекнале патничко возило џип марка “сузуки” како бесправно превезува огревни дрва. Возилото било управувано од страна од Б.П.

Врз основа на пријавата, шумската полиција откако се доближила до него, му дала знак да застане, меѓутоа тој не застанал, при што ја зголемил брзината и со возилото го yдpил шумскиот полицаец.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Сподели го ова:

Слични објави