ДО КОГА ВАКА?? Нервозен арачиновец се обидел да прегази група луѓе, а потоа двајца жители на Аеродром ги нападнал со остар предмет

Сподели го ова:
На 15.09.2023 полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.А. (33) од Арачиново поради основано сомнение дека на 11.09.2023 околу 02 часот во Скопје, на подрачјето на Аеродром, ги нападнал со остар предмет В.С. (30) и М.Н. (38) од Скопје и им нанел повреди. На 16.09.2023 од страна на ЕНК при СВР Скопје до ОЈО Скопје е поднесена кривична пријава по брза постапка против Ф.А. за сторено кривично дело „убиство во обид“, по член 123 в.в. 19 и „насилство“ по член 386 од КЗ, и во текот на денот тој ќе изнесен пред Судија на претходна постапка – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави