МВР СЕ ПОФАЛИ: Уапсивме 50-годишна проститутка

Сподели го ова:На 16.09.2023 во времето од 20.00 до 24.00 часот од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола спроведена е акциска контрола на подрачјето на Битола, при што е констатирано дека Н.Џ.(50) од Битола сторила прекршок „оддавање на проституција“ казнив по чл.19 од Законот за прекршоци против јавен ред и мир, а при контрола во два хотели во битолско констатирани се два прекршоци по чл.15 од законот за пријавување на живеалиште и престојувалиште.

По документирање на случаите ќе следуваат соодветни поднесоци -информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави