Денеска утрото ќе биде студено, а преку ден топло и сончево

Сподели го ова:

Времето денеска наутро ќе биде прилично студено, а преку денот ќе имаме потопло сончево време, додека пак по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до -1, додека пак максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Во наредните денови па се до крајот на оваа недела, времето ќе биде стабилно, на почетокот на неделата со ниски утрински температури, додека дневните ќе бидат во пораст.Сподели го ова:

Слични објави