Денес ќе се формира нова снежна покривка-особено во западните делови

Сподели го ова:
Денеска времето во нашата земја ќе биде облачно со пообилни врнежи (локално над 25л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер. Како и да е, во оние делови каде денес ќе биде формирана нова снежна покривка-особено во западните делови, да се внимава при возење по патот, да се применува почитување на сите сообрајќајни правила и знаци, како и задолжително носење на зимска опрема.Сподели го ова:

Слични објави