|

ШТО Е ПРИЧИНАТА? Уште еден нов, голем пораз за ФК Победа

Сподели го ова:

ФК Силекс денеска гостуваше на градскиот стадион во Прилеп каде ја совлада прилепска Победа со 4:1, па како резултат на тоа си осигура место во трката за трите најдобри екипи во шампионатот.

Првиот гол на овој натпревар беше даден од страна на Стефан Милосављевиќ на Силекс. Следен во листата на стрелци денеска беше Василије Делибашиќ кој израмни на 1:1.

Веднаш потоа, ФК Победа прими уште три гола, па како резултат на тоа, денешниот натпревар заврши со 4:1 во корист на ФК Силекс. Денеска, сето ова подразбираше уште еден нов, голем пораз за ФК Победа.Сподели го ова:

Слични објави