|

СВЕТОТ ВО ШОК: Кристијано Роналдо објави дека едно од неговите близначиња починало!

Сподели го ова:


Кристијано Роналдо објави дека едното дете од близначињата кои ги очекуваа со неговата сопруга Георгина Родригез починало! “Со најдлабока тага ја објавуваме смртта на нашето момче. Тоа е најголемата болка што може да ја почувствува еден родител… Само раѓањето на девојчето, ни дава сила да го преживееме овој момент со малку надеж и среќа. Им благодариме на лекарите и медицинските сестри за сета грижа и поддршка – бараме приватност во моментов. Наше момче, ти си нашиот ангел. Ќе те сакаме засекогаш“, напиша Роналдо на Инстаграм.

Сподели го ова:

Слични објави