|

УТРЕ СИТЕ ВО САЛА – ИАКО Е МАЛА: Да ја бодриме екипата на капитенот Велески, за нова победа против Голден Арт

Сподели го ова:Утре (11.10.2023 / среда), со почеток од 18:30 часот во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески-Ричко”, гостува екипата на Голден Арт, која што своите сили ќе ги измери со домаќинот – екипата на РК Прилеп.

Одличниот план на капитенот Велески и неговата дружината, и овој пат ќе дојдат до нова победа, а наше е само да ги бодриме на трибините во салата во индустриско, и секако да уживаме во нивната игра.Сподели го ова:

Слични објави