ЗАПАЛЕН УШТЕ ЕДЕН “ГОЛФ”, КОЈ БИЛ ВО СОПСТВЕНОСТ НА НАШ ПРИЛЕПЧАНЕЦ

Сподели го ова:Врз основа на информациите од СВР-Битола, во текот на вчерашниот ден (02.01.2023) во П.С.-Прилеп, пријавено е дека во градот под Марковите Кули ноќта помеѓу 01 и 02.01.2023 настанал пожap во патничко моторно возило „голф 4“ кое било со прилепски регистарски ознаки.

Возилото било сопственост на К.Д.(66) од Прилеп. Увид на местото на пожарот, извpшила увидна екипа од страна Полициска станица-Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави