ЗА ОНИЕ КОИ ПАТУВААТ: Еве каква е моменталната ситуација на патиштата низ Македонија

Сподели го ова:Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничниот премин Богородица, време на чекање за излез од државата е околу еден час, а на останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.Сподели го ова:

Слични објави