Апсење на ул.Богомилска во Прилеп

Сподели го ова:На 26.04.2023 на ул.„Богомилска“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Е.А.(42) од Прилеп затоа што кај него бил пронајден предмет за кој постои сомнение дека потекнува од кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави