ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Надвор од градот има намалена видливост поради појава на магла

Сподели го ова:

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

DCIM100MEDIADJI_0490.JPG


Сподели го ова:

Слични објави