78-годишна прилепчанка согазена од југо кое го управувал 72-годишен дедо од Прилеп

Сподели го ова:На 10.04.2023 во 20.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул. „Цар Самоил“, патничко возило „југо темпо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(72) од Прилеп удрило во В.А.(78) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.А., констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави