Во затворот “Идризово”, осуденик му се заканувал на полициски службеник

Сподели го ова:На 22.11.2023 во 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправна установа Затвор Идризово, 32-годишниот осуденик З.Н. од с.Батинци, скопско, агресивно се однесувал и упатил закани кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави