ВО ВОЗОТ, ДОПИРАЛ ТЕЛО НА МАЛОЛЕТНИЧКА ОД ПРИЛЕП: На Железничката станица во Прилеп уапсен е 55 годишен скопјанец

Сподели го ова:На 21.08.2023 во 10.00 часот на Железничка станица Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.Т.(55) од Скопје.

Тој се сомничи дека во патнички воз допирал по телото малолетничка од Прилеп. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави