Веќе од утре – снежна покривка и на пониските места

Сподели го ова:Денеска претпладне, по одделни котлини ќе има појава на магла проследена со ниска облачност. Oд денес попладне (најпрво во западните – а во текот на ноќта и во останатите делови на земјата) ќе има повремени врнежи од дожд, додека пак на планините ќе има снег.

Веќе од утре попладне, врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и во некои од пониските места во нашата земја.

Вторник и среда, ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.Сподели го ова:

Слични објави