СТРАМОТ Е ГОЛЕМ: 60-годишна жена фатена на дело како краде во фирмата каде работела

Сподели го ова:На 09.10.2023 во 18.50 часот во атар на с.Возарци, кавадаречко, полициски службеници од ОВР Кавадарци ја лишиле од слобода Ј.Т.(60) од Кавадарци. На место викано „Шамаците“ во атар на с.Возарци, таа била затекната при извршување кражба на имот на правно лице од Кавадарци.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а Ј.Т. била задржана во полициска станица – информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави