УБАВИНА: Утрово во “Стара црква”, започна светата архиерејска литургијата на која служат повеќе владици

Сподели го ова:Штотуку започна СВЕТАТА АРХИЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА во Стара црква во Прилеп, со која чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, нашиот Митрополит г. Петар, во сослужение на повеќе архиереи (владици) од соседните сестрински помесни цркви и бројно свештенство. Да се помолиме заедно и да ги примиме Христовите дарови.

Уште од рано утрово, реки од народ го преплавија овој најстар прилепски – црковен храм! Сподели го ова:

Слични објави