ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА КАЛИОПИ: Почина жена во публика

Сподели го ова:Прекинат е концертот на Калиопи во белградската ,,МТС дворана”. Главната причина за сето ова е тоа што пред самиот почеток на настанот и се слошило на жена во публиката, при што веднаш била повикана брза помош. По доаѓањето на итната помош, реанимацијата траела околу 30 минути, но за жал жената починала. Салата каде требало да се одржи концертот била евакуирана, а Калиопи заедно со присутните биле видно потресени– пренесуваат српските медиуми.Сподели го ова:

Слични објави