ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: Малолетник управувајќи работна машина удрил во 18 годишен прилепчанец

Сподели го ова:

На 24.12.2023 во 12.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Мице Козар“ во Прилеп, работна машина, управувана од малолетник од Прилеп, удрила во С.С.(18) од Прилеп.

Во несреќата, С.С. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница во Прилеп. Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави