ТЕШКО НА ГРАЃАНИТЕ: Од денес поскапува речиси баш се’

Сподели го ова:Од денес поскапува речиси баш се’. Сител ТВ објави листата на производи за кои што од страна на Владата уверуваа дека ќе бидат само луксузни, а кога зборуваме за луксуз тогаш најверојатно за Владата под луксуз се вбројува брашното, сладоледот и џигерот.

Меѓу нив е и лутеницата, цвеклото, фефероните, мајонезот, сите видови апетисани, компоти, конзервирана храна, полнети макарони, тортиљи, нудли. Поскапуваат и храната за децата – гризот, овесните снегулки, муслите, сладоледот, еурокремот, сите видиви бонбони, чипсот. По нови повисоки цени ќе се продаваат и сите чаеви, тропското овошје, сите видово сушено овошје, сусамот, сончогледот, инстант кафињата, наполитанките, црниот бибер, мастиките, најголем дел од зачините – објави ТВ Сител.Сподели го ова:

Слични објави