Во прилепската населба Точила фатени градежни работници од Албанија како работат без дозвола

Сподели го ова:На 09.05.2023 во 12.20 часот во населбата Точила во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги привеле К.М.(42) и Е.Ч.(36), двајцата од Република Албанија, затоа што, при извршена контрола заедно со Државен инспекторат за труд на градилиште на станбена зграда, биле затекнати при вршење работни задачи без дозвола.

Тие биле задржани во полициска станица за понатамошна постапка.Сподели го ова:

Слични објави