Со пролетни температури ќе ја дочекаме Новата 2024 година

Сподели го ова:

Како што информира УХМР, и овие денови продолжува периодот на релативно топло време. Денеска и утре ќе имаме одлично топло време со температури до 14-тиот степен. Повеќе од очигледно е дека со пролетни температури ќе ја дочекаме Новата 2024 година

Веќе во вторник и среда ќе има повремен локален дожд, а ќе дува и слаб, во западните делови умерен ветер од југозападен правец.Сподели го ова:

Слични објави