СИТУАЦИЈАТА СТАНУВА АЛАРМАНТНА: Во Прилеп уште еден нов случај со дрога

Сподели го ова:На 04.04.2023, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода М.К.(33) од Прилеп и Т.П.(23) од Битола.

При претрес во домот на М.К., извршен со судска наредба, каде била затекната Т.П., била пронајдена и одземена марихуана. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави