|

РАКОМЕТЕН СПЕКТАКЛ ВЕЧЕРВА ВО ПРИЛЕП

Сподели го ова:

Вечерва, со почеток од 19 часот во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески – Ричко”, РК “Прилеп” ќе го одигра својот последен натпревар од Супер лигата против екипата на РК Голден Арт.

Ве очекуваме во што поголем број да ги испратиме нашите натпреварувачи, кои со последната победа обезбедија сигурен пласман во суперлигата следната сезона! – истакнаа од клубот во нивната објава на социјалните мрежи.Сподели го ова:

Слични објави