Прилепчанец заминал во Битола, и таму нападнал полициски службеник

Сподели го ова:Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.А.(43) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 05.10.2023 во Битола, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg


Сподели го ова:

Слични објави