ПОВТОРНО АПСЕЊЕ ВО ПРИЛЕП: Уште еден млад прилепчанец приведен поради дрога

Сподели го ова:

Врз основа на информациите од ОВР – Прилеп, денеска (14.01.2023) во 02.00 часот во Прилеп на ул„Александар Македонски“ полициски службеници од ОВР – Прилеп, од слобода го лишиле Х.Р.(29) од Прилеп, бидејќи кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Веднаш после документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.Сподели го ова:

Слични објави