Прилепчанец во Охрид, наместо да ужива во езерото -“уживал во марихуана”

Сподели го ова:

Врз основа на информациите од дневниот билтен на МВР, на 16.01.2023 во СВР Охрид приведен е М.Д.(28) од Прилеп.

При претрес извршен со судска наредба во стан во Охрид што тој привремено го користел, полициските службеници пронајдоа и одзедоа предмети со остатоци од марихуана. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави