28 ГОДИШНИК Е ГЛАВНА ТЕМА ВО “ЛАЖАНИ”: Си изработил фалсификувана возачка дозвола, меѓутоа полицијата го фати и му поднесе “кривична”

Сподели го ова:Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.З.(28) од Германија, со привремен престој во с.Лажани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Пријавениот во април 2022 година изработил фалсификувана возачка дозвола за положени категории „АМ“ и „Б“ и ги употребил во Сојузна Република Германија како вистински за добивање на германска возачка дозвола.

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg


Сподели го ова:

Слични објави